02 grudnia 2022

Zespół Szkół nr 34

WorldSkills Poland

W dniach 23-25 listopada na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku odbył się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu EuroSkills.SkillsPoland to największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową.  W ciągu trzech dni zmierzyli się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023. Podczas konkursu wystąpiło ponad 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) a oceniło ich ponad 140 sędziów z Polski i zagranicy.

W tegorocznym WorldSkills Poland bierze udział uczeń klasy 4 tdg - Filip Tomkiewicz.

Filip zajął IV miejsce GRATULUJEMY !!!