Fryzjer

Szkoła fryzjerska w Warszawie zaprasza wszystkich pasjonatów układania włosów, czesania i stylizacji. To szansa na zdobycie odpowiedniego wykształcenia, wiedzy i doskonalenie swoich umiejętności. Połączenie teorii z praktyką pozwala nam odpowiednio przygotować naszych uczniów do zawodu fryzjera, który obecnie jest coraz bardziej doceniany, ale również chętnie wybieranych przez młodych ludzi. Szkoła fryzjerska w Warszawie to przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczenie z przyszłymi fryzjerami. Wielu naszych absolwentów pracuje obecnie w renomowanych salonach fryzjerskich.

Fryzjer - zadania zawodowe

• Rozpoznawanie i charakteryzowanie rodzaju skóry i włosów
  • Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych włosów i zarostu
  • Czesanie i stylizacja fryzur
  • Wykonywanie strzyżenia
  • Wykonywanie zabiegów trwałego ondulowania
  • Farbowanie lub rozjaśnianie włosów, odrostów oraz zarostu
  • Wykonywanie i pielęgnacja wyrobów perukarskich
  • Organizowanie salonu fryzjerskiego i stanowiska pracy zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska

Fryzjer - kwalifikacje zawodowe

• FRK.01 – Wykonywanie usług fryzjerskich

Zajęcia praktyczne:

pracownia szkolna, salony fryzjerskie

Dobry fryzjer posiada wszystkie potrzebne mu umiejętności fryzjerskie. Oprócz wiedzy i warsztatu musi on wyróżniać się zmysłem estetycznym, kreatywnością i wyobraźnią. Nie bez znaczenia jest również komunikacja z klientem, którego trzeba wysłuchać, a następnie uwzględnić wszystkie jego potrzeby i oczekiwania przy wykonywaniu fryzury.