Technik aranżacji wnętrz

Technik aranżacji wnętrz  - nowy zawód !!!!!

Technik aranżacji wnętrz - celem kształcenia jest przygotowanie absolwenta do kreatywnego zmieniania przestrzeni wokół, rozwijania wyobraźni  i wrażliwości plastycznej, posługiwania się programami komputerowymi do rysowania wnętrz.

Podczas zajęć uczeń dowie  się:

• jakie są zasady i etapy procesu inwestycyjnego od  koncepcji do realizacji;
  • jakie są aktualne trendy w projektowaniu wnętrz i designie;
  • jak budować nastrój poprzez właściwą grę światłem i kolorem;
  • jak sporządzić szczegółowy kosztorys realizacji projektu.

Absolwenci technikum w zawodzie technik aranżacji wnętrz będą zatrudniani w biurach projektowych oraz działach projektowych w sklepach z wyposażeniem wnętrz ze względu na dużą wiedzę z zakresu projektowania wnętrz, dobrą znajomość programów graficznych oraz obszerną wiedzę na temat materiałów budowlanych.

Oferowane formy kształcenia umożliwią uczniom zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej i prywatnej w oparciu o najnowsze trendy estetyczne oraz tworzenie funkcjonalnych pomieszczeń z zastosowaniem aktualnych materiałów oraz osiągnięć technicznych i budowlanych.

W trakcie nauki uczniowie uzyskują następujące kwalifikacje:

BUD.34. Planowanie i wykonywanie poszczególnych etapów wykańczania wnętrz.

BUD.35. Wykonywanie aranżacji wnętrz.

Zajęcia praktyczne

kl. I-III - Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 ul. Berka Joselewicza 4  z zakresu  kwalifikacji

BUD.34. Planowanie i wykonywanie poszczególnych etapów wykańczania wnętrz.

kl. IV i V  - zajęcia w szkolnych  pracowniach komputerowych z zakresu kwalifikacji:

BUD.35. Wykonywanie aranżacji wnętrz.

kl. III i kl. IV - 4-tygodniowe praktyki zawodowe w firmach.