08 czerwca 2024

Rada Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego

W dniu 27.05.2024 r. Minister Edukacji Barbara Nowacka wręczyła powołania do Rady Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego.

Powołanie do Rady otrzymał Sławomir Zieliński – dyrektor Zespołu Szkoł nr 34 im. Mieszka I w Warszawie.

Rada Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego jest ogólnopolskim forum inicjowania i konsultacji zmian w kształceniu zawodowym.

Do zadań Rady należy, w szczególności: inicjowanie i opiniowanie zmian w kształceniu zawodowym, organizowanie i wspieranie działań informacyjno-promocyjnych z zakresu kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach.

W skład Rady wchodzi 48 dyrektorów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe wskazanych przez kuratorów oświaty (po trzy osoby z każdego województwa).

Rada Dyrektorów