26 września 2022

Zespół Szkół nr 34

I Miejsce w konkursie Wyczarowane z Drewna

Konkurs Wyczarowane z Drewna   

Z przyjemnością informujemy, że  Filip Tomkiewicz uczeń klasy IV Technikum zajął I miejsce w konkursie pt. ”Wyczarowane z drewna” na Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2022 w Poznaniu. Konkurs ten jest prestiżowym wydarzeniem dedykowanym branży drzewnej, jednym z najważniejszych tego typu na świecie.

Konkurs „Wyczarowane z Drewna” ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych – targów Drema i Furnica w Poznaniu.

Praca konkursowa przedstawia baterie wannową wolnostojącą w stylu retro i została wykonana przez Filipa Tomkiewicza w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie pod opieką nauczyciela Pana Marka Majsterka.

Wyrób wykonany jest z drewna litego, bez użycia łączników obcych. Do wykonania baterii użyto trzech gatunków drewna, głównie badi (słoneczne drewno Afryki), oraz kontrastujące kolorystycznie drewno jaworu. Wyrób wykończony został lakierem poliuretanowym w wysokim połysku. Bateria została wykonana w rzeczywistych rozmiarach. Do wykonania elementów  wyrobu uczeń wykorzystywał wszystkie podstawowe maszyny stolarskie do obróbki drewna, narzędzia ręczne, elektronarzędzia, prasę ramową i membranową oraz pistolet natryskowy do wykończenia powierzchni.